5 tipov pre prácu cez pracovné agentúry

V tomto článku nájdete 5 praxou overených tipov, ktoré vám pomôžu zvýšiť šancu získania práce prostredníctvom personálnej agentúry…

1. Rozložte riziko

Nespoliehajte sa len na jednu pracovnú agentúru, ale zaregistrujete sa vo viacerých. Nič vás to nestojí a určite tým zvýšite šancu, že aspoň jedna z nich pre vás prácu nájde.

2. Nehľadajte pracovné agentúry len v centre

Ak hľadáte prácu napríklad vo výrobe skúste sa informovať aj priamo vo väčších podnikoch. Niektoré firmy majú pracovné agentúry vo svojom areáli a tie ako jediné pre nich zabezpečujú pracovníkov a brigádnikov. K týmto pracovným miestam sa v žiadnej inej agentúre nedostanete.

3. Nedajte sa oklamať

Nie je to pravidlo, ale ak vám dajú v pracovnej agentúre vyplniť niekoľko stranový originálny dotazník, je pravdepodobné že o vás majú záujem.
Na druhej strane ak vám dajú na vyplnenie jednostránkový a navyše prefotený formulár a povedia že sa vám ozvú, pravdepodobne už majú v databáze dosť uchádzačov a na vás je škoda aj papiera. Na jednej strane pekné že chcú byť milí, na druhej strane dávajú zbytočnú nádej. Ak by bol niekto vo finančnej tiesni a spoliehal by sa len na takúto jednu agentúru, bolo by to preňho naozaj veľmi riskantné.

4. Pýtajte sa známych

Opýtajte sa známych – Slovákov, Čechov, ale aj Poliakov, cez aké agentúry pracujú oni. Často sa stáva, že zatiaľ čo jedna agentúra má toľko práce, že stále hľadá nových ľudí, iná svojim už zaregistrovaným uchádzačom nemá čo ponúknuť. Aj v pracovných agentúrach pracujú rôzne šikovní ľudia.

5. Buďte pripravení

Ak naozaj nutne potrebujete akúkoľvek prácu, je dobré byť pripravený a mať napríklad vlastné safety shoes – pracovné topánky s oceľovou špicou, ktoré sú povinnou výbavou pri práci v skladoch a vo výrobných podnikoch.

Ďalšie články v rubrike Práca: