Ďalšie 3 tipy pre personálne agentúry

Nasledujúce tipy dopĺňajú už spomenutých 5 tipov pre získanie práce cez pracovné agentúry

Sú užitočné nie len vtedy, keď si prácu cez agentúru ešte len hľadáte, ale aj vtedy, ak už cez personálnu agentúru pracujete.

1. Zanechajte dobrý dojem

Ak sa vám práca, ktorú vám pracovná agentúra našla páči, snažte sa podávať dobrý výkon, nemeškajte do práce, neporušujte pracovné predpisy, skrátka snažte sa robiť dobrý dojem. Po skončení kontraktu s personálnou agentúrou môže firma v ktorej pracujete prijímať nových zamestnancov do trvalého pomeru. Ak ste zanechali dobrý dojem, vaše šance na prijatie sa výrazne zvýšia.
Ak aj firma neprijíma hneď, môžete sa ísť opýtať neskôr a spomenúť, že ste u nich už pracovali. Referencie sú v Británii dôležité a preto vaše hodnotenie od vášho bývalého vedúceho z tejto firmy bude mať u personalistov určite veľkú váhu.

2. Robte si priateľov

Snažte sa vytvoriť priateľský vzťah s pracovníkmi personálnej agentúry. Ak agentúra získa voľné pracovné miesta a v databáze má veľa uchádzačov, často je to len o sympatiách, komu ju ponúknu.

3. Nedajte na seba zabudnúť

Agentúry majú v databáze veľa záujemcov. Ak sa dlhšie neozývajú, nemusí to znamenať, že nemajú prácu. Pravdepodobne majú nové pracovné ponuky, ale ponúkli ich niekomu inému. Choďte sa občas osobne opýtať, či nie je niečo nové. Ak aj v tej chvíli žiadnu prácu pre vás mať nebudú, aspoň sa pripomeniete a možno si na vás potom spomenú.

A možno budete v správnom čase na správnom mieste a získate práve aktuálne pracovné miesto, ktoré by za iných okolností dostal niekto iný.

Ďalšie články v rubrike Práca: