Pracovné agentúry

Zdá sa vám hľadanie práce zdĺhavé a prácne? Boli by ste radšej, keby za vás hľadal prácu niekto iný a už vám len zavolal, že môžete nastúpiť? Presne na to sú dobré pracovné agentúry

Pracovné agentúry ponúkajú najpohodlnejší a asi najbežnejší spôsob, získania novej práce. Stačí sa zaregistrovať a potom už len čakať, na telefonát, že pre vás majú prácu.

V každom väčšom meste ich nájdete hneď niekoľko. Môžu to byť malé firmy, ktoré majú len niekoľko pobočiek a sprostredkovávajú prácu len v určitom regióne. Oveľa častejšie však kancelárie personálnych agentúr tvoria sieť pokrývajúcu celú Britániu. V mnohých prípadoch sa dokonca jedná o nadnárodné firmy, pôsobiace vo viacerých krajinách sveta. Príkladom môže byť už aj na Slovensku pôsobiaca pracovná agentúra Adecco.

Ako nájdem pracovné agentúry

Pre pracovné agentúry sa v Anglicku najčastejšie používa názov Recruitment Agencies. Nie každá má však takto označenú aj svoju kanceláriu. Zvlášť firmy, ktorých meno je v oblasti sprostredkovania práce dobre známe to vlastne ani nepotrebujú.
Pre Slováka, ktorý je v UK ešte len krátko však názov firmy nemusí znamenať vôbec nič.
Preto je najjednoduchšie poprechádzať sa po uliciach v širšom centre mesta. Výnimkou je High Street kde sa málokedy nachádza pracovná agentúra. Výklady všetkých personálnych agentúr vyzerajú vždy takmer rovnako – sú v nich vyvesené pracovné ponuky, vytlačené na kancelárskom papieri.

Pracovne agentury
Typický výklad pracovnej agentúry

Vo väčších mestách je pre nájdenie personálnych agentúr výhodnejšie použiť internet. Niektoré totiž nemusia mať pobočku priamo v centre.
Stačí do vyhľadávača zadať už spomenuté spojenie Recruitment Agencies a pridať názov mesta. Alebo hľadať cez katalógy pracovných agentúr.

Pracovné agentúry sa špecializujú

Aj keď pracovné agentúry majú vo svojom portfóliu pracovné ponuky z viacerých odvetví, málokedy ich ponuka práce pokrýva všetky profesie a oblasti. Najčastejšie sa špecializujú a to napríklad na kancelárske práce, prácu v stavebníctve, práce v skladoch prácu pre vodičov, alebo ponúkajú prácu v niekoľkých viac či menej príbuzných odvetviach. Nemá preto zmysel ísť do agentúry, ktorá ponúka prácu o ktorú nemáte záujem, alebo na ktorú nemáte predpoklady.

» Pracovné agentúry pokračovanie

Ďalšie články v rubrike Práca: