Preklad – prekladač z a do slovenčiny

Na preklady slovíčok z a do slovenčiny asi neexistuje nič lepšie, ako dobrý slovník. Ak však ide o preklad viet, alebo dlhších textov, bezkonkurenčne vyhráva prekladač. Najlepší prekladač je viacjazyčný, bez inštalácie a zadarmo…

Ak prekladač, tak on line

On line prekladač má oproti softvérovému dve zjavné výhody:

  • nemusíte ho inštalovať a preto vám nezaberá miesto na disku,
  • nemusíte ho aktualizovať a stále používate najnovšiu verziu.

Nechajte to na Google

Nikomu, kto sa pohybuje po internete neuniklo, že Google už dávno nie je len vyhľadávač. Ponúka napríklad e-mailové služby, verejnú foto galériu, sprostredkúva reklamu a dokonca mu patrí aj YouTube. Okrem týchto a ďalších služieb patrí do jeho portfólia aj On line prekladač Google Translate.

Jediný prekladač so slovenčinou

Online prekladač zo slovenčiny

Nie len Google má svoj prekladač. Aj ďalšie veľké ryby internetového biznisu ich majú. Napríklad Windows Live má svoj Translator a Yahoo prevádzkuje Babelfish. Aj keď všetky tri sú určite dobré a prekladajú do viacerých jazykov, jediný Google Translator podporuje aj preklady z a do slovenčiny.

Okrem už spomenutých, nájdete na webe prekladače aj na iných stránkach. Všetky ktoré prekladajú do a zo slovenčiny však využívajú na preklad Google prekladač.

Ako vidno Google Translate je ten najlepší on-line prekladač z a do slovenčiny (nie len z angličtiny) a to minimálne preto, že je jediný :). Okrem toho je však aj jednoduchý, prehľadný, rýchly a hlavne zadarmo.

» Viac o on-line prekladači Googe Translate.

Ak nájdete lepší on-line prekladač, ktorý podporuje slovenčinu (a nevyužíva na preklad Google) a je tiež zadarmo, určite o ňom dajte vedieť.

Ďalšie články v rubrike Angličtina: